Poznaj nasz zespół

Majka Szura

kreatorka podróży, twórczyni marki POLKA TRAVEL (w 2007 r.), filolog j. hiszpańskiego. Zwolenniczka bezpośredniego „dotykania świata”, aby poznać jego prawdziwą, nie turystyczną stronę. Z zamiłowania etnograf, uwielbia słuchać ludzi i opisywać ich historie. Jej hobby to fotografia reportażowa i taniec.

Grażyna Woźniczka

Grażyna Woźniczka – wychowała się w rodzinie gdzie połączyły się wpływy kresowe, świętokrzyskie małopolskie, opolskie i dolnośląskie, dlatego tak bardzo fascynuje ją odkrywanie Świata na pograniczu kultur… Filolog, kulturoznawca, latynoamerykanista – kilkanaście lat temu prowadziła badania z synkretyzmów religijnych w Meksyku a następnie zajęcia na uniwersytecie na temat świata religii w Ameryce Południowej. Fascynuje ją człowiek, dlatego w Peru, Ekwadorze, Meksyku czy Kolumbii stara się pokazać lokalną kulturę w jej wszystkich aspektach ale zawsze z szacunkiem do jego tradycji. Przez wiele lat pracowała jako pilot i przewodnik. Odwiedziła około setki krajów w tym wiele po kilkanaście a nawet kilkadziesiąt razy. Autorka przewodnika po Kostaryce. Obecnie kreatorka podróży i współwłaścicielka biua podróż Polka Travel. Uwielbia podróże kulinarne i na szlaku winnym, spośród wielu kierunków, po których podróżowała w tym duchu, ulubionym pozostaje Kraj Basków i Rioja w Hiszpanii. W Polsce przewodnik lokalny po wielokulturowym Wrocławiu i tajemniczym, wciąż odkrywanym Dolnym Śląsku, gdzie oprowadzała głownie turystów z Francji, Hiszpanii i Ameryki Południowej.

Agata Milanowska

Zawodowy kurs na turystykę obrała ponad 20 lat temu i cały czas konsekwentnie się go trzyma.
Jej specjalność to organizacja wyjazdów zagranicznych „szytych na miarę” oraz wydarzeń w niestandardowych polskich przestrzeniach i miejscach.
Jej pasją jest film, który łączy z podróżami tworząc własne realizacje video.

Ewelina Fabo

Ewelina – wychowana na jednej z pięknych świętokrzyskich wsi, co zaszczepiło w niej zamiłowanie do tego co naturalne, regionalne i autentyczne. Jako mała dziewczynka, w towarzystwie rodziców i rodzeństwa, uwielbiała eksplorować okoliczne góry, lasy i rzeki, podczas częstych wycieczek pieszych i rowerowych. Do tej pory lubi aktywnie spędzać czas ze swoją rodziną.

Z niejednego kieliszka wino piła, podczas licznych FAM tripów w zagraniczne zagłębia winne wraz z Polką Travel, gdzie jej praca przeplata się z pasją już prawie 12 lat. Dziś odkrywa i zachwyca się polskimi winnicami, które reprezentują ten sam, światowy poziom. Amatorka wyszukanej kuchni, ale z regionalnym twistem. Nie tylko restauracje z gwiazdkami Michelin robią na niej wrażenie, uwielbia również tradycyjną świętokrzyską zalewajkę. Kocha swoją pracę, bo najbardziej na świecie lubi dzielić się z innymi tym, co na niej samej robi największe wrażenie podczas licznych podróży, tych dalekich i tych naprawdę bliskich.

Monika Kossak

Monika – wielbicielka biwaków i eksplorowania szlaków, nie tylko świętokrzyskich.
Już jako dziecko spędzała czas na obozach sportowych w Tatrach –to zaszczepiło w niej miłość do podróży i natury.
W każdej wolnej chwili pakuje plecak, zakłada trekkingowe buty i wraz z rodziną wyrusza w drogę, odkrywając nowe wyjątkowe miejsca.
Przemierza Polskę wzdłuż i wszerz na motorze, wynajdując różne smaczki i lokalne specjały – bo to właśnie aromatyczna kawa w wyjątkowym otoczeniu to idealny pomysł na przerwę w trasie.
W Polce od ponad 10 lat zaprasza Gości na wyjątkowe wyjazdy pełne doznań kulinarnych, enologicznych, a także z pierwiastkiem sportowej rywalizacji.

Agnieszka Rogowska

Agnieszka – od najmłodszych lat przemierzała polskie drogi, wraz z rodzicami, braćmi i psem- Argosem, każdą wolną chwilę spędzała na odkrywaniu tego co Polska ma do zaoferowania- jeziora, lasy, góry, morze- zafascynowana pięknem kraju, bogactwem kulturowym, ludźmi i ich historiami.
Do Polki trafiła 3 lata temu z Londynu, gdzie mieszkała 12 lat – wprost do nadnidziańskiej miejscowości, gdzie podczas codziennych spacerów nie może się oprzeć fotografowaniu piękna regionu! Uwielbia zapraszać swoich zagranicznych przyjaciół, tak aby mogli zrozumieć jej pasję i zaangażowanie w promocję Polski.

Adres biura

Polka Travel sp. z o.o. spółka komandytowa
ul. Żytnia 10 lok 4
25-018 Kielce
NIP PL 959-177-16-55
wow@wowland.pl

Godziny pracy

pon-pt: 9:00-17:00

Bądź na bieżąco

Gwarancja ubezpieczeniowa:

  • Polka Travel: Gwarancja ubezpieczeniowa Signal Iduna nr M 516684 na kwotę 500.000 PLN