SZLAKIEM DAWNYCH RODÓW MAGNACKICH
Region może się pochwalić bogatym dziedzictwem kulturowym, dziełami renesansu, pamiątkami po dawnych arystokratycznych rodach Zamoyskich, Czartoryskich czy Radziwiłłów. To tu znajdują się najpiękniejsze rezydencje dawnej Rzeczpospolitej, romantyczne pałace i dworki, dziś w dużej mierze odrestaurowane, zapraszają do swoich wnętrz. Piękne miasta i miasteczka, wśród których prym wiodą artystyczny Kazimierz nad Wisłą, renesansowy Zamość i wielokulturowy Lublin zachęcają do nieśpiesznego odkrywania. Ale Lubelszczyzna to także wspaniała przyroda i sielskie zakątki. Wąwozy lessowe, gęste lasy Roztoczańskiego Parku Narodowego, wolno płynący Wieprz, drewniane domy kryte strzechą, wiatraki, koniki polskie, które żyją tu niemal na wolności. Do tego smakowita kuchnia wschodniej Polski i mamy przepis na wyprawę idealną!
Lubelszczyzna:
- Poznasz mekkę malarzy, fotografów i filmowców z Polski – Kazimierz nad Wisłą
- Skosztujesz wina w lubelskiej winnicy
- Zwiedzisz wielokulturowy Lublin
- Nauczysz się wypiekać cebularz i dowiesz się jak warzone jest lubelskie piwo
- Zachwycisz się przyrodą w Roztoczańskim Parku Narodowym i w trakcie spływu kajakowego po Wieprzu
- Spróbujesz specjałów z kuchni wschodniej Polskiej
- Zakochasz się w renesansowym Zamościu (UNESCO)
- Odwiedzisz romantyczny Pałac w Kozłówce
Dzień 1 Kazimierz Dolny – miasto artystów pięknie położone nad Wisłą
Rano wyruszamy z Warszawy w kierunku Lubelszczyzny i Kazimierza nad Wisłą, malowniczej kolonii artystów, ulubionego miejsca plenerów malarzy, fotografików i filmowców. Swoją sławę zawdzięcza znakomitej harmonii krajobrazu, łączącego przyrodę Małopolskiego Przełomu Wisły ze wspaniałą architekturą. Ponad miasteczkiem wznosi się średniowieczny zamek i kamienna baszta. Centrum zachwyca renesansowymi kamienicami z okresu rozwoju miasta, jako ważnego miasta handlowego, usytuowanego na handlowym szlaku Wisły. Liczne galerie sztuki i sklepiki z rękodziełem dodają uroku miasteczku.
Pobyt w tym niezwykłym miejscu rozpoczniemy obiadem w lokalnej restauracji. Następnie czeka nas spacer z przewodnikiem, który przybliży historię wielokulturowego miasta. Odwiedzimy Kościoły farny Św. Jana Chrzciciela i Św. Bartłomieja. We wnętrzu świątyni, na chórze muzycznym, znajdują się XVII-wieczne organy uważane za najstarszy, zachowany w całości, instrument muzyczny tego typu w Polsce Dowiemy się w jakim celu budowano w mieście okazała spichlerze. Kazimierz zachował sporo żydowskich zabytków, w tym synagogę. Podczas spaceru czeka nas degustacja słynnych kogutów z Kazimierza.
Po spacerze z przewodnikiem chwila czasu wolnego na odpoczynek i zameldowanie się w hotelu. Następnie udamy się do urokliwej winnicy położonej nieopodal Kazimierza, która w popołudniowych godzinach prezentuje się wyjątkowo malowniczo. Krótkie zwiedzanie winnicy, degustacja oraz toast za pomyślność naszej podróży!
Kolacja w hotelowej restauracji. Zachęcamy do wieczornego indywidualnego spaceru. Oświetlony Kazimierz wieczorową porą prezentuje się wyjątkowo romantycznie!
Nocleg w Kazimierzu.
Dzień 2 – Lublin miasto wielokulturowe – architektoniczna perła wschodniej Polski
Po śniadaniu kontynuujemy odkrywanie Kazimierza, tym razem z perspektywy wody w trakcie przyjemnego rejsu Wisłą.
Następnie udamy się do stolicy regionu – Lublina, który poznamy w trakcie zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Lublin jest jednym z najatrakcyjniejszych miast w Polsce. Miasto o wielokulturowym charakterze, gdzie przez wieki żyli obok siebie katolicy, Żydzi, prawosławni, grekokatolicy. Oryginalna w ponad 70% architektura Starego Miasta, przyciąga odwiedzających z całego świata. Lubelskie Stare Miasto zachwyca swoją dobrze zachowaną, głównie renesansową zabudową zawierającą ślady gotyku, baroku i klasycyzmu, Wielokulturową, ponad 700-letnią historię miasta potwierdzają liczne zabytki. Do najcenniejszych należy Kaplica Trójcy Świętej, której ściany pokrywają XV-wieczne rusko-bizantyjskie malowidła. W trakcie zwiedzania czekają nas warsztaty lokalnego wypieku, wywodzącego się z tradycji żydowskiej – cebularza. Ten niezwykle smaczny, pożywny przysmak stał się kulinarną wizytówką miasta. Obiad w lokalnej restauracji.
Po południu udamy się na zwiedzanie historycznego Browaru Perła. Odwiedzimy podziemia, gdzie zapoznamy się z tajnikami wytwarzania lokalnego piwa. Na koniec degustacja przy jednym z najdłuższych barów w Polsce.
Lublin to miasto ludzi młodych i kreatywnych. Miasto licznych uniwersytetów. Odbywają się tutaj cyklicznie festiwale podkreślają atmosferę otwartości, szacunku do kultury i potrzeby dzielenia się nowoczesnym podejściem do tradycji. Wieczorem kolacja w lokalnej restauracji starego miasta, gdzie najbardziej czuć tę niezwykłą atmosferę.
Nocleg w Lublinie.
Dzień 3 – Wyprawa na Roztocze
Po śniadaniu udamy się do Muzeum Wsi Lubelskiej, wspaniałego skansenu, gdzie poznamy architekturę z różnych krain Lubelszczyzny. Zobaczymy m.in. rekonstrukcję lubelskiego miasteczka sprzed II wojny światowej, z ratuszem, posterunkiem policji, lodziarnią i domem żydowskiego cadyka. Malownicze plenery Muzeum były także scenerią wielu polskich filmów.
Następnie wyruszymy w kierunku Roztocza – niezwykłej przyrodniczej krainy. Charakteryzują ją gęste lasy, kolorowa mozaika falistych pól, rzadka zabudowa, cisza oraz wyjątkowy w skali kraju klimat i atmosfera. Przejazd przez charakterystyczne roztoczańskie lasy z ciekawym komentarzem przewodnika. Docieramy do Zwierzyńca, niewielkiego miasteczka, będącego bazą wypadową do poznania Roztocza. Prawdopodobnie już na początku XVII wieku, Zwierzyniec funkcjonował jako letnia rezydencja rodziny Zamoyskich. Zalążkiem osady był dwór myśliwski zbudowany nad stawem. Niedaleko dworu funkcjonował wielki zwierzyniec otoczony wysokim płotem, w którym trzymano m.in. jelenie, sarny, łosie i dziki.
Poznanie Zwierzyńca rozpoczniemy od wizyty na niewielkiej wyspie z zabytkowym barokowym kościołem. Następnie meleksem wyruszymy na wycieczkę po Roztoczańskim Parku Narodowym. Po drodze przystanek przy stawach Echo, gdzie z wieży widokowej będziemy podziwiać tutejsze krajobrazy. Liczne przystanki na podziwianie szaty roślinnej tutejszych lasów. Odwiedzimy Ośrodek hodowli koników polskich, z których słynie Roztocze. W trakcie zwiedzania przerwa na obiad, a na koniec wizyta przy dawnej leśniczówce.
Kolacja w restauracji, gdzie serwują dziczyznę – dawny przysmak polskich, dworskich stołów.
Nocleg w Zwierzyńcu.
Dzień 4 – Kajakowa wyprawa oraz Zamość – renesansowe miasto idealne (UNESCO)
Wycieczki kajakowe to jedna z ciekawszych i piękniejszych form aktywności turystycznej, jaką można uprawiać w Polsce. Mamy jedne z najlepszych warunków do uprawiania tego typu turystyki w Europie. Po śniadaniu czeka relaksujący spływ niezwykle łagodną rzeką Wieprz. Kontakt z naturą, okazja do podziwiania roztoczańskich krajobrazów. Po aktywności czas na obiad. Przejedziemy do tradycyjnej Zagrody Guciów, gdzie zapoznamy się ze zwyczajami regionu, spróbujemy tutejszych produktów. Obiad na bazie kuchni regionalnej, zupa pokrzywowa, gołąbki z kaszy gryczanej z olejem lnianym a na deser pierogi z jagodami? Dlaczego nie? Po południu przejazd do Zamościa.
Zamość nazywany miastem idealnym, został założony w XVI wieku przez hetmana koronnego Jana Zamoyskiego. Zaprojektowane przez wybitnego włoskiego architekta Bernardo Morando miasto-twierdza, jako zespół architektoniczno-urbanistyczny w 1992 roku zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Po południu zwiedzimy Zamość z przewodnikiem w stroju z epoki. Zachwyci nas okazały, wybudowany na planie prostokąta, renesansowy rynek, z pięknymi ormiańskimi kamienicami i ratuszem, który zdobią rozłożyste, klasycystyczne schody. Odkryjemy również katedrę oraz mury miejskie z niezwykle ciekawym Muzeum Fortyfikacji i Broni.
Kolacja w hotelowej restauracji Jesteśmy na wschodzie zatem na stole liczne potrawy z kaszy gryczanej.
Nocleg w Zamościu.
Dzień 5 Kozłówka – romantyczna siedziba rodu Zamoyskich
Po leniwym śniadaniu żegnamy się z Zamościem i wyruszymy do dawnej siedziby arystokratycznego rodu Zamoyskich – Pałacu w Kozłówce, gdzie obecnie mieści się Muzeum Zamoyskich. Ta późnobarokowa rezydencja magnacka może poszczycić się oryginalnym wyposażeniem z przełomu XIX i XX w. w stylu Drugiego Cesarstwa. Jest to obecnie jeden z najlepiej zachowanych zespołów pałacowych w Europie. Zwiedzimy wnętrza Pałacu, których wystrój łączy tradycje kultury europejskiej z polskimi tradycjami narodowymi, wplatając w nie dzieje rodu Zamoyskich. Zobaczymy pałacową kaplicę, zaprojektowaną na wzór kaplicy królewskiej w Wersalu, a także oryginalną Galerię Sztuki Socrealizmu, prezentującą prace polskich artystów z lat 50. i zarazem przestrzegającą przed zagrożeniem, jakie niesie system totalitarny.
Pałac otoczony jest pięknym ogrodem kwiatowym, rozariami oraz nastrojowym parkiem krajobrazowym z zabytkowym drzewostanem. Spacer na zakończenie zwiedzania będzie idealnym odprężeniem.
Po obiedzie w lokalnej restauracji, czas na powrót do Warszawy, gdzie dotrzemy późnym popołudniem.
SZLAKIEM DAWNYCH RODÓW MAGNACKICH
- To masz w cenie:
- autorski program zwiedzania oparty na selekcji miejsc, atrakcji i smaków, które zachwyciły nasz zespół Wowland podczas licznych podróży po regionie
- 4 noclegi w hotelach 3*
- pyszne i zdrowe śniadania
- 4 obiady w lokalnych restauracjach
- 1 obiad w lokalnej agroturystyce na bazie produktów kuchni regionalnej
- 2 kolacje w hotelowych restauracjach
- 2 kolacje w lokalnych restauracjach
- zwiedzanie i degustacja win w regionalnej winnicy
- zwiedzanie Kazimierza Dolnego z przewodnikiem
- rejs po Wiśle w okolicach Kazimierza Dolnego (1h)
- zwiedzanie Lublina z przewodnikiem
- warsztaty w Muzeum Cebularza w Lublinie
- zwiedzanie i degustacja w historycznym browarze „Perła” w Lublinie
- zwiedzanie Muzeum Wsi Lubelskiej z przewodnikiem
- zwiedzanie Zwierzyńca
- wycieczka po Roztoczańskim Parku Narodowym meleksami
- wycieczka kajakowa po Wieprzu (2h)
- zwiedzanie Zamościa z przewodnikiem
- zwiedzanie Pałacu w Kozłówce z przewodnikiem
- bilety wstępu do wszystkich wymienionych w programie odwiedzanych miejsc
- opiekę przewodników, którzy z pasją przedstawią odwiedzany region
- opiekę pilota, który zadba o atmosferę i każdy szczegół realizacji podróży
- To możesz dokupić:
- napoje do posiłków
- Warto przeczytać:
- Wyjazd i powrót do Warszawy.
- Istnieje możliwość dojazdu własnym transportem do punktu startowego programu. Skontaktuj się z nami, ustalimy punkt startowy.
- Cena skalkulowana jest dla grupy min 14 os.
- Program jest oparty na dobranych przez nas świadczeniach, restauracjach oraz atrakcjach. Przywiązujemy ogromną uwagę do Twojego komfortu i atmosfery podróżowania.
- Preferujemy kameralną atmosferę, unikamy tłumów, dlatego nasze grupy liczą do 20 osób.
- Istnieje możliwość organizacji powyższego programu lub podobnego, dopasowanego do Twoich potrzeb, dla Twojej rodziny, grupy znajomych; własnym lub zorganizowanym transportem, w dobranym do potrzeb terminie. Skontaktuj się z nami.
- Może się zdarzyć, że zmienimy kolejność programu jeśli nie pozwolą na realizację warunki atmosferyczne lub będą miały miejsce zdarzenia, na które nie mamy wpływu.
Prawa autorskie: przedstawione przez nas oferty są autorską kreacją projektu Wowland i stanowią jego własność. Nie mogą być kopiowane w części lub w całości. Z góry dziękujemy za respektowanie własności intelektualnej.
WOW! Chcę podobny program w innym terminie lub regionie!
Skontaktuj się z nami, a my przygotujemy program dla Ciebie!
Zadzwoń:
+48 451 281 021
Godziny otwarcia
Pon-pt: 9:00-17:00
wowland@polkatravel.pl
Telefon
+48 451 281 021
wowland@polkatravel.pl
info@polkatravel.pl
groups@polkatravel.pl
Biura i adresy
Polka Travel 1 Sp. z o.o.
Ul. Żytnia 10 lok 4
25-018 Kielce
NIP PL 959-177-16-55
Godziny pracy
pon-pt: 9:00-17:00
Bądź na bieżąco
Gwarancja ubezpieczeniowa:
- Polka Travel: Gwarancja ubezpieczeniowa Signal Iduna nr M 516684 na kwotę 5000.000 PLN