Łódź
– kreatywnie dla rodzin

 • Ile to kosztuje:

  dojazd własny: 170 zł/os.

 • Jak długo? 1 dzień
 • Kiedy

26 września 2020
3, 10 października 2020

Kreatywna jednodniowa wycieczka dla rodzin, którą możesz przedłużyć o nocleg w jednym przez nas proponowanych hoteli. Czeka Cię kreatywna podróż szlakiem street-art połączona z warsztatami. Inspirujący pobyt Centrum Nauki i Techniki, gdzie odkryjecie w sobie dusze naukowców, a na koniec pyszne, słodkie warsztaty czekolady.

Łódź to niezwykle inspirujące polis i jedno z najbardziej street art-owych, off-owych i artystycznych miast Europy i świata. To właśnie w Łodzi znajdują się prace najbardziej znanych artystów z całego świata! Pierwszym z obowiązkowych punktów programu będzie łódzki street art poznawany pod okiem specjalistów, przewodników i połączony z kreatywnymi warsztatami. 

Łódź od wielu lat stawia na kulturę – w końcu tradycje artystyczne (głównie filmowe) są tu od dawna silne. Nic więc dziwnego, że położoną tuż obok dworca dawną elektrociepłownię zamieniono w nowoczesne centrum nauki i kultury.

Nie zabraknie ciekawych opowieści przewodnika o Łodzi XIX wieku, Manufakturze, kinie. A na koniec pyszne warsztaty czekolady. 

Wycieczka z dojazdem własnym – istnieje możliwość przedłużenia pobytu o nocleg przed lub po wycieczce, by dłużej nacieszyć się pobytem w tym niezwykle ciekawym mieście. Polecimy klimatyczny hotel w Starym Kinie, nowoczesny hotel w centrum, czy kameralny hotel  w pobliżu atrakcji. Ty decydujesz! A za wycieczkę zapłacisz bonem turystycznym (różnicę dopłacisz przelewem) 

 

Łódź kreatywnie dla rodzin. Na szlaku street art, techniki oraz czekolady. 

 • Poznasz historię Łodzi, opowiedzianą z pasją przez naszego przewodnika
 • Stworzysz własny street art pod okiem specjalisty. Obudzisz kreatywność 
 • Zobaczysz najsłynniejsze murale i poznasz ich historię 
 • Dowiesz się jak wytwarza się prąd
 • Odwiedzisz największe i najnowocześniejsze centrum techniki w Polsce 
 • Zaprojektujesz i wykonasz własne czekoladki 

Dojazd własny 

 • Spotkanie w Łodzi pod hotelem Puro  – godz. 09:30

 

NA SZLAKU ARCHITEKTURY I STREET ART 

Łódź to przede wszystkim miasto eklektycznych kamienic i fabryk. Tym, co przykuwa uwagę turystów odwiedzających polis jest różnorodność detali architektonicznych. Secesyjne, neorenesansowe czy neobarokowe kamienice zdobią nie tylko aortę Łodzi – ulicę Piotrkowską, ale także jej tętnice-ulice. Piękne kamienice Łodzi to odzwierciedlenie jej złotego wieku epoki industrialnej. Poczujmy się niczym w kadrach „Ziemi Obiecanej”, odkryjmy fascynującą historię Łodzi poprzez architekturę. Kolejnym znakiem rozpoznawczym jest sztuka zdobiąca ulice Łodzi, czyli miejski street art, tworzony przez najsłynniejszych światowych artystów. Jak to się zaczęło? Wszystkie te historie przybliży nasz przewodnik pasjonat. 

KREATYWNE WARSZTATY – TWORZYMY WŁASNY STREET ART 

Dlaczego by nie poznać miasta poprzez pryzmat dwóch najbardziej charakterystycznych zjawisk? Mamy na myśli mariaż detalu architektonicznego (ze znanych łódzkich budowli) z szablonową techniką tworzenia street artu. Przełożenie detalu na szablon sprawi, że uczestnicy ożywią architekturę i pomogą jej zaistnieć w odświeżonej formie w przestrzeni miejskiej. Odczaruj pojęcie graffiti, jako tworu negatywnego, wyzwól w sobie i dziecku kreatywność. Do realizacji projektu użyjemy zdjęć z przykładami łódzkiej architektury, które będą inspiracją do stworzenia szablonów i opowiedzenia historii miasta. Uczestnicy warsztatów nie muszą posiadać zaawansowanych zdolności plastycznych, aby tworzyć szablony. Najważniejsza będzie obserwacja architektury i bogactwa jej form. Szablony posłużą do przeniesienia wzoru na płyty chodnikowe Starego Rynku za pomocą farb w sprayu, które nie zniszczą nawierzchni (znikają pod wpływem warunków atmosferycznych). Będzie twórczo, ciekawie i ekologicznie.

NA PIOTRKOWSKIEJ 

Nie sposób wymienić wszystkich obiektów zabytkowych, które znajdują się przy tej ulicy. Wprawdzie wiele z nich zniknęło na przestrzeni lat, ale to co pozostało stanowi jeden z najpiękniejszych miejskich zespołów zabytkowych w kraju. Czas wolny na obiad w jednej z licznych restauracji. Niewątpliwie ciekawym miejscem na posiłek, będzie OFF- Piotrkowska, gdzie zaparkowały food tracki, z różnorodnym asortymentem kulinarnym. Dla tych co lubią tradycyjne bary, tuż obok liczne bistro i restauracje. Podczas spaceru traficie pewnie na Aleję Gwiazd, a my Was zabierzemy do Pasażu Róży – bramy kamienicy, która kryje niezwykłe miejsce. Zobaczycie ściany pokryte kawałkami potłuczonego szkła. Pasaż Róży to projekt artystyczny Joanny Rajkowskiej (znanej chociażby ze słynnej “Palmy” na Alejach Jerozolimskich).

KREATYWNIE W CENTRUM NAUKI I TECHNIKI 

Po obiedzie komunikacją miejską lub na rowerach/hulajnogach miejskich (do wyboru) przemieszczamy się w stronę Centrum Nauki i Techniki. Nie ma lepszego sposobu na naukę niż poznanie najbardziej skomplikowanych zjawisk przez eksperymentowanie. Tego możecie doświadczyć podczas ciekawej wędrówki poprzez kolejne ekspozycje w budynku historycznej Elektrowni Łódzkiej, gdzie w nowoczesny, przystępny, multimedialny sposób przedstawiono świat nauki. Wszystko zostało przygotowane w taki sposób, aby każdy z wizytujących, niezależnie od tego ile ma lat czy też jak biegły jest w znajomości najbardziej skomplikowanych zjawisk!„Przetwarzanie energii” to najbardziej unikatowa część wystawy. Eksponaty historyczne, współczesne symulatory, gry komputerowe — wszystko to pozwala prześledzić nie tylko historię tego wyjątkowego miejsca ale i zapoznać się z wciąż używanymi technologiami produkcji prądu. Multimedialne elementy wystawy zaskakują i zachwycają każdego. „Rozwój wiedzy i cywilizacji” Zasady przyrody, prawa nauki, związane z nimi wynalazki — wszystko to pozwoliło zbudować cywilizację, w której żyjemy, nie będziemy o tym tylko opowiadać: poznamy rzeczywistość dotykiem, zabawą, doświadczeniami i eksperymentami. „Mikroświat — makroświat” pokazuje to, co jest niewidoczne dla nieuzbrojonego oka. Poznacie najwspanialsze tajemnice wszechświata — od obserwacji skrzydeł motyla przez mikroskop elektronowy aż po ujęcia najdalszych głębi Kosmosu.

NA DESER – WARSZTATY CZEKOLADY

Dla chętnych kontynuacja (wcześniejsze zgłoszenie) wycieczki. Czas na deser i rodzinne warsztaty czekolady.  Na początek każdy uczestnik na czas trwania warsztatów otrzymuje fartuszek czekoladniczy. Uczestnicy własnoręcznie projektują wzór na tabliczkę czekolady z owoców liofilizowanych oraz bakalii. Następnie pokaz oraz nauka ręcznego temperowania czekolady na blacie granitowym. Przelewanie ją do foremki i ozdabianie wcześniej utworzonym przez siebie projektem. Nie zabraknie prezentacji o powstawaniu tabliczki czekolady od samego ziarenka oraz najważniejsze degustacji: prażonego ziarna kakao, mlecznej czekolady do picia oraz trzech różnych czekolad. Na koniec uczestnicy pakują zrobione przez siebie czekolady w wybrane opakowanie i zabierają je ze  sobą do domu. warsztaty zakończymy rozdaniem dyplomów Młodszych Czekoladników.

Tym słodkim akcentem kończymy naszą wycieczkę.

Łódź
– kreatywnie dla rodzin

 • Ile to kosztuje:

  dojazd własny: 170 zł/os.

 • Jak długo? 1 dzień
 • Kiedy

26 września 2020
3, 10 października 2020

 • To masz w cenie:
 • autorski program zwiedzania oparty na selekcji miejsc, atrakcji i smaków, które zachwyciły nasz zespół Wowland podczas licznych podróży po regionie
 • zwiedzanie Łodzi z przewodnikiem pasjonatem, nasz przewodnik nie przekazuje „suchej wiedzy”, tylko dzieli się ciekawymi historiami i zabawnymi anegdotami dotyczącymi  historii i architektury miasta oraz powstawania łódzkich murali.
 • warsztaty pod okiem dwóch specjalistek od street art – malowanie na płytach chodnikowych
 • wszystkie materiały do warsztatów: wydruki wzorów, szablony, specjalne zmywalne farby, ołówki, przyrząd do wycinania, 
 • zwiedzanie Centrum Nauki i Techniki – koszt biletu nie jest wliczony, gdyż zależny jest od wieku Uczestnika, podajemy koszt obok, bilet płatny razem z wycieczką wymagana wcześniej rezerwacja 
 • To możesz dokupić:
 • bilety na komunikację miejską lub opłatę za wynajem rowerów miejskich 
 • bilet do Centrum Nauki Techniki – cena zależna od rodziny: Bilet normalny 20 zł/ ulgowy 5-12 lat lub młodzież ucząca się do 26 roku życia oraz rodzina 2 os. dorosłe + 1 dziecko – 14 zł
 • warsztaty czekolady – 60 zł dorosły, 50 zł dziecko – należy zgłosić się w chwili rezerwacji 
 • ewentualnego noclegu w hotelu/ wyceniamy na życzenie 
 • Warto przeczytać:
 • Grupa będzie zwiedzała pieszo oraz komunikacją miejską, dbając tym samym o dystans i komfort w podróży
 • Program jest oparty na dobranych przez nas świadczeniach, restauracjach oraz atrakcjach. Przywiązujemy ogromną uwagę do Twojego komfortu i atmosfery podróżowania.
 • Preferujemy kameralną atmosferę, unikamy tłumów, stosujemy się do zasad bezpieczeństwa.
 • Dbamy o Twoje bezpieczeństwo. Przeczytaj więcej jak realizujemy podróże w erze COVID.
 • Dojazd własnym lub publicznym transportem do punktu startowego programu i następnie kontynuowanie do poszczególnych miejsc. Skontaktuj się z nami, ustalimy punkt startowy.
 • Istnieje możliwość organizacji powyższego programu lub podobnego, dopasowanego do Twoich potrzeb, dla Twojej rodziny, grupy znajomych; własnym lub zorganizowanym transportem, w dobranym do potrzeb terminie. Skontaktuj się z nami.
 • Może się zdarzyć, że zmienimy kolejność programu jeśli nie pozwolą na realizację warunki atmosferyczne lub będą miały miejsce zdarzenia, na które nie mamy wpływu.
Prawa autorskie: przedstawione przez nas oferty są autorską kreacją projektu Wowland i stanowią jego własność. Nie mogą być kopiowane w części lub w całości. Z góry dziękujemy za respektowanie własności intelektualnej.

WOW! Chcę podobny program w innym terminie lub regionie!

Skontaktuj się z nami, a my przygotujemy program dla Ciebie!

9 + 15 =

Godziny pracy

pon-pt: 9:00-17:00

Adres biura

Polka Travel sp. z o.o. spółka komandytowa
ul. Żytnia 10 lok 4
25-018 Kielce
NIP PL 959-177-16-55
wow@wowland.pl

Godziny pracy

pon-pt: 9:00-17:00

Bądź na bieżąco

Gwarancja ubezpieczeniowa:

 • Polka Travel: Gwarancja ubezpieczeniowa Signal Iduna nr M 516684 na kwotę 500.000 PLN